O mně

Jmenuji se Veronika Kolářová

Od 15 let jsem se věnovala hostesingu, následně jsem eventy koordinovala a moc mě to bavilo, a tak jsem se dostala ke své první marketingové pozici „KOORDINÁTORKA Eventů“ pro klienty jako jsou například CCC, Reserved a další.

Současně jsem začala pracovat jako asistentka Marketing Manažera v Elektrotechnickém zkušebním ústavu. Tehdy jsme kompletně nastavovali nové webové stránky ve třech jazykových mutacích, takže texty, korektury a prověřování funkcionalit patřilo mezi mou každodenní agendu.

Přišel konec vysoké školy a já se rozhodovala, co tedy budu dělat. Jednoho dne jsem se účastnila jako hosteska akce v hotelu Hilton Prague, kde mě oslovil jeden vysoce postavený manažer, který měl na starost Food and Beverage department. Zeptal se mě, zda bych neměla zájem o pozici v hotelu. Rozhodla jsem se, že na pohovor půjdu, jelikož každá zkušenost nás posouvá dál.

Pohovor byl v angličtině, což byl benefit číslo jedna, cestování v rámci řetězce hotelů po celém světě, možnost kariérního růstu v rámci mezinárodní firmy, zkušený manažer, který má vizi a vidí vše reálně, jelikož si tím sám prošel, abych to zkrátila – nastoupila jsem do hotelu Hilton Prague jako Food and Beverage Coordinator.  Následně jsem působila jako EVENT Manager pro konference, kongresy a akce klientů, kteří do hotelu přijížděli z různých koutů světa. A že to byly konference o tisících lidech. Přicházel čas na další posun, a jelikož jsem si v rámci svého kariérního růstu vytyčila, že bych si ráda prověřila svůj people management, byla mi nabídnuta možnost stát se manažerkou nově otevřeného baru.

Po nějaké době jsem však zjistila, že gastronomie není mým šálkem kávy, a tak jsem se začala vracet k tomu, co mě baví a co dělám ráda – jsem kreativní, ráda vymýšlím a poznávám nové věci, tvořím grafiky, píšu, fotím, baví mě sociální sítě, baví mě sledovat, jak to v online světě chodí a tak jsem zjistila, že MARKETING je mé číslo jedna a zde mohu zúročit své zkušenosti.

Proto jsem nastoupila na pozici Marketingu v OXO Tea – dětské čajové nápoje s praskajícími kuličkami. Co bylo mou náplní práce? Kompletní marketingová agenda a vše, co si jen dokážete představit. Správa sociálních sítí – vytváření kontentu a copywriting, e-shop – správa, plánování a vytváření speciálních nabídek, launchování nových produktů, online reklamní kampaně na sociálních sítích, marketing na pobočkách – vizuály, menu, nabídky, limitované edice drinků, influencer marketing, až po finanční náležitosti – naceňování, rozpočtování, plánování a samozřejmě i tvorba marketingového plánu. Hodně komplexní a velká zkušenost!

V průběhu času se mi vyprofilovaly marketingové segmenty a oblasti, kterým bych se chtěla věnovat – sociální sítě, PPC kampaně, předávání nových znalostí a dovedností v rámci mého oboru a dalších, a tak jsem se rozhodla, že půjdu pracovat sama na sebe. Najdu si své klienty, kteří budou mít obdobnou vizi a představu jako já, s kterými budeme společně budovat jejich podnikání, pečovat o zákazníky a vzájemně „růst“.

Tvořím obsah, texty a strategii pro sociální sítě. Reklamní kampaně na Facebooku a Instagramu, Skliku a Googlu. Spravuji, školím a konzultuji.

Jsem prostě Markeťačka na volné noze.